به وبلاگ رسمی مهندس محسن مهرابی خوش آمدید
مهندسی برق
برق قدرت - مطالب آبان 1394
صفحه اصلی خلاقیت دانلود جزوه تماس با مدیریت سایت تماس با ما
 
برق قدرت
مهندسی برق قدرت
درباره وبلاگ


این وبلاگ در جهت کمک به دانشجویان و علاقه مندان به رشته برق افتتاح گردیده .
امید است که بتوانیم گامی هرچند کوچک در عرصه پیشرفت کشور برداشته باشیم


مدیر وبلاگ : محسن مهرابى
نویسندگان
نظرسنجی
نظر شما در مورد مطالب سایت چیستپنجشنبه 21 آبان 1394 :: نویسنده : محسن مهرابى

اگر شما سایتی دارید حتما بخشی از سایتتان را برای بخش تبلبغ اختصاص دادید ، برخی از سایت ها برای دریافت هزینه مثلا همان هزینه تبلیغ شماره حساب یا شماره کارت قرار می دهند و از کسی که قرار است مبلغی را پرداخت کند انتظار دارند پول را به شماره حساب واریز کنند ،  پس از آن از طریق فرم تماس درخواست کنند که ما پول را واریز کردیم اینم شماره فیش !

خوب این ظاهر جالبی ندارد و اصلن برخی از کاربران را از پرداخت باز می دارد و پشیمان می کند . اما اگر شما یک درگاه پرداخت اینترنتی داشته باشید قضیه فرق می کند ، کاربر به سادگی و در لحظه هزینه را پرداخت می کند و از پرداخت راضی هست.

به علاوه داشتن درگاه پرداخت اینترنتی به اعتبار سایت می افزاید . یکی از برترین درگاه های پرداخت اینترنتی سایت payline.ir می باشد که به دلیل امنیت بالا و وجود پلاگین های متعدد برای انواع سیستم های مدیریت محتوا مورد توجه قرار گرفته است. نمونه این درگاه را می وانید در mrprogrammer.net/pay ملاحظه کنید.

در این ویدئو شما با نحوه ی ساخت درگاه پرداخت اینترنتی توسط payline آشنا می شوید که با کارمزو فقط یک درصد و پشتیبانی از درگاه های تمامی بانک ها از قبیل بانک ملت ، ملی و …

 

نوع مطلب :
برچسب ها : برق قدرت خرم اباد، مهرابی، محرابی، برق صنعتی، قنی حرفه ای خرم اباد، صنعتی خرم اباد، دانشگاه ازاد برق قدرت خرم اباد،
لینک های مرتبط :
لف- آزمایش کنتورهای عادی بوسیله دستگاه ZERA:

برای: - کنتورهای منصوبه در تابلوهای مدیریتها و نواحی

-         آن دسته از کنتورهای آزمایش شده توسط کنتورهای منصوبه در تابلوهای مدیریتها و نواحی یا در محل توسط بازرسان ،که خطای آنها خارج از حد استاندارد است یا نیاز به تعمیردارد.

 ب- آزمایش کنتورهای دیماندی بوسیله دستگاه ZERA:

برای: - آن دسته از کنتورهای آزمایش شده در محل توسط بازرسان ،که خطای آنها خارج از حد استاندارد است یا نیاز به تعمیر دارد.

 ج- آزمایش کنتورهای عادی بوسیله کنتورهای منصوبه در تابلوهای مدیریتها و نواحی:

برای: - کنتورهای جدید النصب

-         آن دسته از کنتورهایی که مشترکین در خواست آزمایش آن را نموده اند.

 د- آزمایش کنتورهای عادی و دیماندی در محل توسط بازرسان:

برای: - آزمایش دوره ای کنتورهای مشترکین (عادی هر 5 سال یکبار و دیماندی هر 6 ماه یکبار)

       -آن دسته از کنتورهایی که مشترکین در خواست آزمایش را نموده اند.


_شرح مراحل کار ومسئولیتها:
الف وب: آزمایش کنتورهای عادی ودیماندی بوسیله دستگاه zera:
1_ارسال کنتور معیوب بهمراه فرم تکمیل شده،آزمایش وتعمییر کنتور بوسیله واحد بازرسی مدیریت ها یا نواحی یا اشخاص حقیقی.
2_کنترل مشخصات ظاهری کنتور با مشخصات nameplate و فرم مربوطه.
3_درج مشخصات ظاهر کنتور، ثبت تاریخ ورود به آزمایشگاه وسایر عیوب ملاحظه شده در کنتور.
4_اولویت بندی شدن تست و تعمیر کنتورها براساس اهمیت و محل نصب آنها به سبب میزان مصرف.
5_انجام آزمایشهای اولیه خطا گیری روی کنتور با استفاده از دستگاه ZERA وثبت نتایج روی فرم.
6_انجام آزمایش مکانیکی و الکتریکی بوسیله دستگاه ZERA روی کنتور که این آزمایشات بشرح زیر صورت میپذیرد:
تنظیم کنتورهای تک فاز
کنتورهایی را که باید سرویس و آزمایش گردد باید به دو طریق تنظیم نمود:تنظیم مکانیکی_تنظیم الکتریکی
تنظیم مکانیکی
برای تنظیم این مرحله باید دقت کافی در فواصل بین با دیسک،عملکرد صحیح نمراتور وبقیه مراحل را که به شرح ذیل تشریح میگردد را نمود:
1-تنظیم فواصل بین هسته ها با دیسک: در این مراحل باید دقت کافی مبذول داشت مبنی بر اینکه فواصل بین هسته ها (هسته بوبین ولتاژ و آهنربای دائمی)استاندارد باشد.یعنی هر دو دهانه قطعه مذکور با دیسک در قسمت بالائی قطعه حدوداّ 2میلیمتر فاصله باشد.اگر این نقطه بیشتر یا کمتر بود،بطرق زیر آن را تنظیم میکنیم ابتدا با باز نمودن پیچ های مهار یاتاقان،آنها را در جای خود آزاد می نمائیم.سپس یاتاقان دو سنگی را که در پایین دیسک قرار دارد بطرف بالا می بریم.در نتیجه این عمل، دیسک بطرف بالا خواهد رفت.به اولین نقطه ای که برخورد نمود(آهنربا ویا هسته بوبین ولتاژ)عمل را متوقف کرده و پیچ مهاری یاتاقان را در جای خود محکم می کنیم.(اگر فواصل میزان نباشد)یعنی اگر فاصله بین آهنربا و دیسک صفرباشد فاصله بین هسته ودیسک را بیشترصفر میکنیم وسپس اگر فاصله ای بین دیسک و
هسته باشد را به همان میزان فاصله دار میکنیم این عمل با جابجایی هسته امکان پذیر است.دو پیچ چهار سو که هسته و شاستی را محکم نموده با آهستگی باز میکنیم وبا تغییر مکان هسته فاصله را از لحاظ فاصله آهنربا با دیسک را یکی می کنیم، بعد از این عمل هر پیچ را محکم کرده و بعد از یکی شدن فاصله، دو پیچ مهاری را در جای خود محکم   می بندیم.باید توجه داشت که اعمال فوق با دقت و حوصله انجام پذیرد تا نتیجه مطلوب و استاندارد داشته باشد.
2-بعداز پایان مراحل فوق بوسیله چسب کاغذی دولایه فاصله بین هسته ودیسک را کاملا از گرد وغبار تمیز می نمائیم به این ترتیب که اول لایه چسبنده را بین آهنربا و دیسک بالا برده وآهسته دیسک را به طرف پایین هدایت می نمائیم.


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : دانشگاه آزاد خرم اباد، دانشگاه آزاد واحد خرم اباد، برق قدرت دانشگاه آزاد خرم آباد، خرم اباد، دانشگاه خرم اباد، آزاد خرم اباد،
لینک های مرتبط :

پیش نیازها:

 1. داشتن اطلاعات پایه در خصوص لیست های نامرتب (بولت دار) در HTML
 2. داشتن اطلاعات اولیه در خصوص css و نحوه ی بکارگیری آن
 3. یک محیط نوشتاری متنی مانند NotePad

همانطور که در گزینه ی نخست پیش نیاز ذکر شد، برای منوهای آبشاری از لیست ها (تگ ul و li) در html استفاده میکنیم و با استفاده از css نحوه ی نمایش آنها را تعیین میکنیم. پس در گام نخست به سراغ کد HTML خواهیم رفت.

کد ایجاد منو در HTML

همانطور که گفتیم برای ایجاد منو در html از لیست های تو در تو کمک خواهیم گرفت، یعنی تگهای ul و li. اجازه بدهید کمتر توضیح دهیم و سریعتر کدها را بررسی کنیم!


<div class="navigation">
<nav>
<ul>
<li><a href="#">آیتم یک</a></li>
<li><a href="#">آیتم دو</a></li>
<li><a href="#">آیتم سه</a>
<ul>
<li><a href="#">آیتم زیرمجموعه یک</a></li>
<li><a href="#">آیتم زیرمجموعه دو</a>
<ul>
<li><a href="#">آیتم زیرمجموعه یک</a></li>
<li><a href="#">آیتم زیرمجموعه دو</a></li>
<li><a href="#">آیتم زیرمجموعه سه</a></li>
<li><a href="#">آیتم زیرمجموعه چهار</a></li>
</ul>
</li>
</ul>
</li>
<li><a href="#">آیتم چهار</a></li>
<li><a href="http://www.AsreElm.com">عصرعلم</a></li>
</ul>
</nav>
</div>

در بالا کد html منو را مشاهده میکنید که از چند لیست تودرتو ساخته شده و ممکن است کمی برای شما گیج کننده باشد. به همین دلیل ما تصویر زیر را برای درک بهتر شما رسم کرده ایم:

نمای کلی از لیست تودرتو

ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : دانشگاه آزاد خرم اباد، دانشگاه آزاد واحد خرم اباد، برق قدرت دانشگاه آزاد خرم آباد، خرم اباد، دانشگاه خرم اباد، آزاد خرم اباد،
لینک های مرتبط :

اپل، سامسونگ، نوکیا، سونی اریکسون و دیگر برندهای معتبر با ارائه تلفن های همراه هوشمند خود اجازه می دهند تا کاربران علاوه بر مکالمه با تلفن های همراه به بازی، گوش دادن به موسیقی و تماشای ویدئو، ثبت تصاویر و ویدئو و ده‌ها قابلیت جالب دیگر دسترسی داشته باشند.


با توجه به طیف متنوعی از قابلیت‌های قابل اجرا بر روی تلفن همراه، جای تعجب نیست که عمر باطری تلفن همراه همواره یکی از نگرانی‌های اصلی برای توسعه دهندگان، تولید کنندگان و کاربران تلفن های همراه است.

گروه اینترنتی پرشین استار | www.Persian-Star.org


جالب اینجاست که طی سالهای متمادی که گذشته است، هنوز هم باطری‌های تلفن های همراه هوشمند نهایتا برای مدت 72 ساعت قابل استفاده هستند و نه بیشتر !


در واقع این موضوع مربوط به این میشود که با وجود پیشرفت تکنولوژی در ساخت باطری های تلفن های همراه، به همان نسبت سخت افزارهای قدرتمندتر و بالطبع پرمصرف تری در تلفن های همراه استفاده شده است. (البته به نظر شخصی من تکنولوژی باطری های موبایل و لپ تاپ طی دهه گذشته تغییر شگرفی نکرده است)


یکی از اصلی ترین مشکلات کاربران گوشی های هوشمند هم مشکل تخلیه زودهنگام باطری های تلفن هایشان است. در این مطلب 10 نکته ساده و کاربردی معرفی خواهد شد که از طریق آن میتوانید زمان استفاده از باطری های تلفن های هوشمند را افزایش دهید.1. خاموش کردن قابلیت لرزاننده یا ویبره (Vibrations):
ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : دانشگاه آزاد خرم اباد، دانشگاه آزاد واحد خرم اباد، برق قدرت دانشگاه آزاد خرم آباد، خرم اباد، دانشگاه خرم اباد، آزاد خرم اباد،
لینک های مرتبط :
سه شنبه 19 آبان 1394 :: نویسنده : محسن مهرابى

القاگر[۱] افزاره‌ای الکترونیکی، غیرفعّال (پسیو) و دو پایه است که به آن سیمپیچ یا القاگر نیز می‌گویند. عملکرد اصلی القاگر، مقاومت در برابر تغییرات جریان الکتریکی می‌باشد. این افزاره معمولاً از رسانایی مانند یک سیم که بصورت سیمپیچ درآمده است و به دُور هسته‌ای از جنس آهن یا کربن خاص به نام «فِرّیت» پیچیده‌شده تشکیل می‌شود.

هنگامی که جریانی از سیمپیچ بگذرد، کارمایه بصورت میدان مغناطیسی در سیمپیچ ذخیره می‌شود. وقتی شدّت جریان الکتریکی تغییر کند، میدان مغناطیسی متغیّر با زمان، ولتاژی را در رسانا القا می‌کند و براساس قانون القای الکترومغناطیسی فارادِی، این ولتاژْ مانع از تغییر جریانی می‌شود که در سیمپیچ قرار داشت. مشخّصه‌ی اصلی القاگر، «القاوَری» می‌باشد که یکای آن هانْرِی است و با (H) می‌نمایاید. اکثر القاگرها هسته‌ای آهنربایی، ساخته‌شده از آهن یا فِرّیت دارند که سیمپیچ به دُور آنها بسته می‌شود و باعث افزایش میدان مغناطیسی و القاوَری می‌شوند.

همراه مقاومت‌ها و خازن‌ها، القاگرها یکی از سه عنصر خطّی و غیر فعّال مشکّل مدارهای الکترونیکی می‌باشند. از القاگرها بطور گسترده در تجهیزاتی که با برق متناوب (AC) کار می‌کنند، استفاده می‌شود. نمونه‌ی دیگری از کاربردهای القاگر در تجهیزات رادیویی می‌باشد. از القاگرها برای جلوگیری از جریان متناوب نیز استفاده می‌شود؛ زیرا القاگر، جریان مستقیم (DC) را می‌گذراند امّا مانع از گذر جریان متناوب می‌شود. از دیگرکاربردهای القاگر می‌توان به استفاده از آنها در پالایه‌های الکترونیکی به جهت جداسازی نشانک‌ها از بسامدهای گوناگون و در مدارهای تنظیم گیرنده‌های رادیو و تلویزیون نام برد.

معرّفی کلّی

عمل القای الکتریکی نتیجه‌ی پدید آمدن میدان مغناطیسی، پیرامون سیمی می‌باشد که جریان الکتریکی از آن می‌گذرد. جریان گذری از سیم شار مغناطیسی متناسب با جریان پدید می‌آورد. بنابراین، هرتغییری در این جریان، ولتاژی می‌سازد که با تغییر جریان مخالفت می‌کند و مانع این امر می‌شود. این ولتاژ که با یکای «ولت» سنجیده می‌شود بصورت حاصل ضرب القاوَری القاگر در مشتقّ جریان نسبت به زمان محاسبه می‌شود.

v = L \frac{di}{dt} \qquad \qquad \qquad \qquad \text{(1)} \,

در این رابطه جریان (i) برحسب آمپر و القاوَری (L) برحسب «هانْری» محاسبه می‌شود. القاوَری یک ویژگی هندسی مدار است که مشخّص می‌کند با گذر شدّت جریانی معیّن از سیمپیچ، چه مقدار شار مغناطیسی ایجاد می‌شود. هرسیم یا مادّه‌ی رسانایی، هنگامی که جریان الکتریکی از درونش می‌گذرد، تولید میدان مغناطیسی می‌کند؛ امّا در ساخت القاگرها از شکل‌ها و هسته‌های گوناگون استفاده می‌شود تا میدان مغناطیسی ساخته‌شده را تقویت کنند. پیچیدن سیم باعث افزایش عدّه‌ی خط‌های شار مغناطیسی می‌شود که به مدار متّصل‌اند و باعث افزایش القاوَری می‌شود. هرچه عدّه‌ی دُورهای سیمپیچ بیشتر باشد، خاصیّت مغناطیسی نیز بالا می‌رود. راه دیگر، افزایش القاوَری در القاگر، گزینش هسته‌ی مناسب می‌باشد؛ برای مثال، استفاده از مادّه‌های فِرومغناطیس مانند آهن و پیچیدن سیم به دُور آنها باعث افزایش چشمگیر خط‌های شار مغناطیسی می‌شود. گزینش هسته‌ای با تراوایی مغناطیسی، بالا باعث چندهزار-برابر شدن خاصیّت القاگری القاگر می‌شود.

القاگر آرمانی و القاگر واقعی

در بحث نگره‌ی مدارهای الکترونیکی معمولاً برای همه‌ی افزاره‌ها یک مُدل آرمانی لحاظ می‌شود. در مُدل القاگر آرمانی، پیروی دقیق رفتار القاگر از معادله‌ی (۱) مفروض است. القاگر آرمانی، هیچگونه مقاومت الکتریکی و اثر خازنی ندارد و کارمایه را تلف نمی‌کند.

از سوی دیگر، القاگر واقعیْ تأثیرهای جانبی می‌پذیرد که باعث تغییر رفتارش می‌شوند و از مُدل القاگر آرمانی فاصله می‌گیرد. القاگر واقعی، دارای مقاومت داخلی درون سیمپیچ، اثر خازنی بدلیل تشکیل میدان میان سیمپیچ و اتلاف کارمایه بصورت گرما می‌باشد. در بسامدهای بالا این اثر خازنی تأثیر شدیدی بر رفتار القاگر می‌گذارد و در برخی بسامدها حتّی می‌تواند عملکرد القاگر را به یک مدار تشدیدگر تبدیل کند.

کاربردها

نمونه‌ای از یک القاگر با دو سیمپیچ 47mH که در مدارهای منبع تغذیه کاربرد دارد

از القاگرها بطور گسترده در مدارهای مانسته و پردازش نشانک استفاده می‌شود. از ترکیب القاگرها با خازن‌ها و دیگرافزاره‌های الکترونیک می‌توان پالایه برای نشانک‌ها با بسامدهایی خاص ساخت. گستره‌ی کاربرد این افزاره از مدارهای منبع‌های تغذیه با القاگرهایی با اندازه‌ی بزرگ برای جلوگیری از نوسان‌های جریان ورودی، تا القاگرهایی با جثّه‌ی بسیار کوچک (فِرّیت بید) که پیرامون بافه‌های انتقال بسامدهای رادیویی قرار می‌گیرند تا از ادغام آنها با یکدیگر جلوگیری کنند، متغیّر است. از القاگرهای کوچک‌تر نیز بطور فراوان در دستگاه‌های دریافت و ارسال انواع نشانک‌ها استفاده می‌شود.

با ترکیب دو یا چند سیمپیچ می‌توان وسیله‌ای به نام ترادیسنده ساخت که عضوی بنیادی در تمامی مدارهای تغذیه، انواع شارژکُن‌ها و مدارهای مبدّل ولتاژ می‌باشد. با استفاده از ترکیب خط‌های شار مغناطیسی میان دو سیمپیچی که یکی ثابت و دیگری در حال چرخش است، گشتاور مکانیکی ایجاد می‌شود که اساس کار موتورهای القایی می‌باشد.

از القاگر در مدارهای تغذیه کلیدزنی بعنوان ذخیره‌گرهای کارمایه‌ی الکتریکی و واپایش ولتاژ استفاده می‌شود. همچنین القاگر در سامانه‌های انتقال الکتریسیته مانند، کاهنده‌ی ولتاژهای حاصل از صاعقه و محدودگر جریان کاربرد دارد. القاگرهایی با مقدار القاوَری بسیار زیاد نیز در شبیه‌سازی مدارهای ژیراتور (چرخنده‌ها) مورد استفاده قرار می‌گیرند.

جستارهای وابسته

نوع مطلب :
برچسب ها : رق قدرت، برق قدرت خرم اباد، مهرابی، محرابی، برق صنعتی، قنی حرفه ای خرم اباد، صنعتی خرم اباد،
لینک های مرتبط :

با عرضه ویندوز 8.1 خیلی چیز‌ها عوض شده است. Control Panel تقریبا همان است ولی مطمئنا PC Settings رابط کاربری مترو وظایف بیشتری گرفته است؛ بیشتر وظایف وارد PC Settings شده است و احتمالا انتظار داریم این روند با معرفی نسخه‌های جدیدتری از ویندوز 8 توسط مایکروسافت ادامه یابد.

متاسفانه، برای توضیح تمام تنظیمات زمان بسیار زیادی نیاز است و یک مقاله کافی نیست. به همین دلیل اینجا ۱۲ مورد از مهمترین تنظیمات ویندوز 8.1 که باید بدانید و مهم هستند را همراه با مقایسه با معادل آنها در Control Panel آورده‌ایم.

یادآوری: پیدا کردن Control Panel در ویندوز 8.1

پیدا کردن Control Panel در ویندوز 8.1 آسان است، اما یک راه آسانتر:

اگر از یک سیستم دارای موس و صفحه‌کلید استفاده می‌کنید، روی دکمه استارت راست کلیک کرده یا اینکه کلید X و کلید ویندوز را همزمان فشار دهید. از منو باز شده Control Panel را انتخاب کنید.

اگر دستگاهی که از آن استفاده می‌کنید لمسی است از لبه سمت راست صفحه به سمت چپ سوایپ کنید. از بخش Settings، Control Panel را انتخاب کنید.

PC Settings:

بیشتر قسمت‌های PC Settings منحصرا برای صفحه Start طراحی شده‌اند و برای راحتی کاربران تبلت‌ها و دستگاه‌های دارای صفحات لمسی در نظر گرفته شده‌اند؛ ‌تا آنها راحت‌تر و بدون سختی‌های استفاده از دکمه‌های کوچک دسکتاپ، وسیله خود را تنظیم کنند.
برای باز کردن PC Settings با موس، نشانگر موس را به گوشه بالا یا پایین سمت راست ببرید، روی Settings کلیک کنید، سپس از پایین PC Settings را انتخاب کنید. برای انجام این کار در یک وسیله با صفحه لمسی است از لبه سمت راست صفحه به سمت چپ سوایپ کنید.
یک راه دیگر استفاده از صفحه کلید است. می‌توانید با زدن همزمان کلید ویندوز و W تنظیمات مورد نظر خود را Search کنید، یا اینکه می‌توانید با زدن همزمان کلید ویندوز و I و سپس استفاده از کلید "پایین" (منظور فلش پایین است) Change PC Settings و سپس کلید Enter را فشار دهید.


PC and devices

تنظیمات کامپیوتر به ۹ بخش تقسیم شده‌اند، و هر یک از آن بخش‌ها هم خود به بخش‌های مرتبط دیگر تقسیم شده‌اند. برای مثال PC and Devices به ۹ بخش دیگر تقسیم شده است:
ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها : برق قدرت، برق قدرت خرم اباد، مهرابی، محرابی، برق صنعتی، قنی حرفه ای خرم اباد، صنعتی خرم اباد،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 18 آبان 1394 :: نویسنده : محسن مهرابى

در این آموزش قصد دارم به شما عوض کردن صفحه خانگی [home page] را به شما آموزش دهم

این کار بسیار آسان است؛ پس در ادامه مطلب با ما همراه باشید…

شاید خیلی ها دوست داشته باشند صفحه خانگی خود را تغییر دهند اما شیوه تغییر آن را نمی دانند؛ اکنون به شما می آموزیم که چگونه این کار را انجام دهید؛ لطفا هر پرسشی که داشتید مطرح کنید تا پاسخ دهیم.

شروع آموزش

1- همان طور که در تصویر 1 می بینید، ابتدا از منوی بالا سمت راست فایرفاکس گزینه تنظیمات {3 خط} را انتخاب کنید.

تصویر 1

2-حال منویی به شکل زیر برای شما باز میشود؛ روی گزینه options کلیک کنید.

آموزش عوض کردن home page در فایرفاکس
تصویر 2

حالا دیگر به منوی فایرفاکس وارد شدید!

3- اگر در تب های دیگر این منو هستید، باید تب General را انتخاب کنید.(مانند شکل 3)

آموزش عوض کردن home page در فایرفاکس

تصویر 3

4- حال در قسمت startup، در فیلد Home page هر آدرسی را خواستید وارد کنید.

آموزش عوض کردن home page در فایرفاکس

تصویر 4

– کلید Reset to default فیلد Home page  را به حالت پیشفرض برمی گرداند.
– با استفاده از کلید …use Bookmark می توانید از بوکمارک هایی که در مرورگر ذخیره شده است، آدرس را انتخاب کنید.
– کلید use current pages پنجره فعال و جاری را برای صفحه home page تنظیم میکند.

5- بعد از اینکه آدرس را نوشتید روی گزینه OK کلیک کنید.

آموزش عوض کردن home page در فایرفاکس

به شما تبریک میگویم؛ شما توانستید صفحه خانگی خود را تغییر دهید، امیدوارم این آموزش برای شما مفید بوده باشد.

نوع مطلب :
برچسب ها : برق قدرت، قئرت خرم اباد، برق قدرت خرم اباد، برق صنعتی خرم اباد، فنی حرفه ای، سیم پیچی خرم اباد، خرم اباد،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 18 آبان 1394 :: نویسنده : محسن مهرابى

تلگرام یکی از مسنجر های جدید ولی به شدت محبوبی می باشد که دارای کارایی های متعدد و برای پلفتروم های زیادی ارائه شده است ، برخی از کاربران ان را بهترین جایگزین برای واتس آپ می دانند که به حق بهترین پیشنهاد و جایگزین برای واتس آپ همین نرم افزار می باشد ، زیار کارایی بیشتری نسبت به واتس آپ دارد و بر خلاف واتس آپ نسخه ویندوز و حتی مک نیز دارد. در این پست برای شما آموزش کامل نصب و کار با پیام رسان تلگرام را برای شما عزیزان اماده کرده ایم. فقط به این نکته بسنده میکنم که توسط  تلگرام برای کامپیوتر قادر به ارسال عکس و فایل در فرمت های مختلف خواهید بود ، ارسال عکس و استیکرهای جذاب نیز در نرم افزار قرار داده شده است ف سرعت نرم افزار بسیار بالا می باشد و همچنین پیام ها به صورت رمزگذاری شده ارسال می شوند.

Telegram-On-Pc

در ابتدا آموزش نصب تلگرام روی ویندوز را قرار می دهیم )

نکته مهم اینکه شما حتی بدون نصب روی گوشی قادر به اجرای مستقیم این نرم افزار روی ویندوز خواهید بود و این خبر بسیار خوبی می باشد.

۱- شما اول با کلیک روی دانلود تلگرام برای کامپیوتر نرم افزار را دانلود کنید سپس از حالت زیپ خارج نمایید و با کلیک روی فایل اجرایی به نصب نرم افزار بپردازید.

۲- با صفحه ای مانند زیر مواجه می شوید که باید روی Ok کلیک کنید.

Telegram-Pc-1

۳ – مانند عکس زیر روی Next کلیک کنید.

Telegram-Pc-2

۴ – مانند تصویر زیر دوباره روی Next کلیک کنید.

Telegram-Pc-3

۵ – و باز هم مانند عکس زیر روی Next کلیک کنید.

Telegram-Pc-4

۶ – در این صفحه نیز بدون انجام هیچ تغییری روی Next کلیک کنید.

Telegram-Pc-5

۷ – در پنجره بعدی روی Install کلیک کنید. مانند تصویر زیر

Telegram-Pc-6

۸ – خوب کمی صبر کنید تا مراحل نصب به پایان برسد و پنجره زیر ظاهر شود اکنون روی Finish کلیک کنید تا نرم افزار تلگرام اجرا شود. ( عکس زیر )

Telegram-Pc-7

۹ – خوب اکنون مانند عکس زیر روی Start Messeging کلیک کنید.

Telegram-Pc-8

۱۰ – مانند عکس زیر اول کشور ایران را از لیست انتخاب کنید ، سپس شماره موبایل خودتان را بدون وارد کردن ۰ وارد کنید و سپس روی Start کلیک کنید. ( اگر در این مرحله گیر کرد در سوالات متداول راهنمایی کرده ایم )

Telegram-Pc-9

۱۱ – اکنون مانند عکس زیر کد دریافت شده را در محل تعیین شده قرار داده ( Your Code ) و روی Next کلیک کنید . اگر روی گوشی تلگرام ندارید روی Send code via sms کلیک کنید تا کد را به صورت پیامی دریافت کنید. بعد از وارد کردن کد روی Next کلیک کنید.

telegram

۱۲ – مانند عکس زیر یک نام ، نام خانوادگی و عکس پروفایلتان را انتخاب کنید و روی Sign Up کلیک کنید.

Telegram-Pc-11

۱۳ – تبریکات ت صمیمانه ما را پذیرا باشید تلگرام رو ویندوز شما نصب شد به همین سادگی و خوشمزگی !!

آموزش کار با تلگرام روی ویندوز )

۱ – تعویض عکس و نام پروفایل شما : مانند عکس زیر روی Setting بالای نرم افزار کلیک کنید ، مانند تصویر زیر طبق فلش ها برای تعویض نام و عکس پروفایل کلیک نمایید.

Telegram-Pc-13

۲ – اضافه کردن افراد به نرم افزار : از بالای نرم افزار روی Contacts کلیک کنید ، اکنون روی Add Contact کلیک کنید نام دلخواه ، نام خواندادگی دلخواه و شماره فرد مورد نظرا را وارد کرده و سپس روی Creat کلیک کنید.

آموزش بلاک افراد در نسخه ویندوز تلگرام :

 

۱- ابتدا روی نام کاربری که قصد بلاک کردنش را دارید کلیک کنید تا وارد صفحه چت با کاربر شوید ، سپس مانند عکس زیر در بالای صفحه چت روی نام کاربری دوباره کلیک کنید ، مثلا ما در عکس زیر قصد بلاک کردن کاربری با نام Amir هستیم.

telegram-block

۲ – سپس وارد پروفایل کاربر می شود در اخر صفحه مانند تصویر زیر روی Block User کلیک کنید.

telegram-block1

۳ – برای آنبلاک کردن یا رفع بلاک دوباره مسیر بالا را بروید و این بار خواهید دید گزینه block user به unblock user تغییر پیدا کرده است و شما باید روی unblock user کلیک کنید.

 

سوالات رایج :

۱ – بعد از آنکه شمارو وارد کردم و روی Next کلیک کردم تلگرام گیر میکنه باید چیکار کنم ؟

جواب : در برخی از isp ها تلگرام محدود شده است و برای عبور از ان ناچارید با چیز شکن این مرحله را رد کرد.

۲ – چجوری کانال تلگرام ایجاد کنم ؟

جواب : با کلیک روی لینک روبرو کانال تلگرام ایجاد کنید —> آموزش تصویری ساخت کانال تلگرام How Create Telegram Channel

۳ – چجوری اکانت تلگرام را کامل حذف کنم ؟

جواب : با کلیک روی لینک روبرو اکانت تلگرام را حذف کنید —> آموزش حذف اکانت تلگرام تصویری How Delete Telegram Account

نوع مطلب :
برچسب ها : نصب تلگرام روی کامپیوتر،
لینک های مرتبط :
دوشنبه 18 آبان 1394 :: نویسنده : محسن مهرابى
ر رایج ترین نوع روتور (روتور قفس سنجابی) این میله ها در انتهای خود به صورت الكتریكی و مكانیكی بوسیله حلقه هایی به هم متصل شده اند. تقریبا 90 درصد از موتورهای القایی دارای روتور قفس سنجابی می باشند و این به خاطر آن است كه این نوع روتور ساختی مستحكم و ساده دارد. این روتور از هسته ای چند تكه استوانه ای با محوری كه شكافهای موازی برای جادادن رساناها درون آن دارد تشكیل شده است.هر شكاف یك میله مسی یا آلومنیومی یا آلیاژی را شامل می شود.در این میله ها به طور دائمی بوسیله حلقه های انتهایی آنها همچنان كه در شكل دو مشاهده می شود مدار كوتاه برقرار است.چون این نوع مونتاژ درست شبیه قفس سنجاب است , این نام برای آن انتخاب شده است.میله ای روتور دقیقا با محور موازی نیستند.

در عوض به دو دلیل مهم قدری اریب نصب می شوند.

دلیل اول آنكه موتور با كاهش صوت مغناطیسی بدون صدا كاركرده و برای آنكه از هارمونیكها در شكافها كاسته شود.

دلیل دوم آن است كه گرایش روتور به هنگ كردن كمتر شود.دندانه های روتور به خاطر جذب مغناطیسی مستقیم (محض)

تلاش می كنند كه در مقابل دندانه های استاتور باقی بمانند.این اتفاق هنگامی می افتد كه تعداد دندانه های روتور و استاتور برابر باشند.

روتور بوسیله مهار هایی در دو انتها روی محور نصب شده است یك انتهای محور در حالت طبیعی برای انتقال نیرو بلندتر از طرف دیگر در نظر گرفته می شود. ممكن است بعضی موتورها محوری فرعی در طرف دیگر (غیر گردنده - غیر منتقل كننده نیرو) برای اتصال دستگاههای حسگر حالت (وضعیت) و سرعت داشته باشند. بین استاتور و روتور شكافی هوایی موجود است. بعلت القا انرژی از استاتور به روتور منتقل می شود. صرف نظر از روتور استفاده شده قواعد كلی برای دوران یكی است ادامه دارد....

 

تنظیم برای تبیان: سیدخاموشی

نظرات کاربران
نوع مطلب :
برچسب ها : موتور، برق قدرت، برق صنعتی خرم اباد، مهرابی، خرم اباد، دانشجویان برق دانشگاه ازاد، دانشگاه ازاد خرم اباد،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 17 آبان 1394 :: نویسنده : محسن مهرابى

یمنی در برق به دوبخش عمده تقسیم میشود: 
۱-ایمنی کارگر ۲- ایمنی تجهیزات 
سر فصل ها: 
· 1.عوامل برق گرفتگی 
· 2.تامین حفاظت در برابر جریانهای الکتریکی 
· 3. توصیه های ایمنی در برق 
· 4.لوازم و وسایل استحفاظی فردی ایمنی در برق 
·5.کمکهای اولیه در برق گرفتگی 
این انرژی با وجود این همه خصوصیات مناسب ، در صورت غفلت می تواند خطرناک نیز باشد . نکته ای که ذکر آن اینجا حائز اهمیت می نماید این است که متاسفانه تلفات این انرژی بین افراد مطلع و وارد به آن بیش از افراد عادی می باشد . شاید بتوان مخاطرات این انرژی را در دو دسته زیر جای داد. 
الف ) مخاطرات اولیه : برق گرفتگی ، شوک الکتریکی ، سوختگی ها ، آتش سوزیها ، انفجارات ناشی از این انرژی 
ب ) مخاطرات ثانویه : شوکهای کوچکی که باعث انقباضات عضلانی لحظه ای در افراد می شود و پیامد آن دستپاچگی ، .... می باشد و احتمال دارد که فرد دچار حادثه دوم شود و حادثه دوم مانند برخورد به ماشین آلات که با جریان برق کار می کنند . 
برق گرفتگی به شش علت رخ می­دهد: 
1) تماس با سیم برق­دار (فاز). 
2) تماس به سیم نول در شرایط یکسان نبودن ولتاژ در فازهای مختلف. 
3) قرار گرفتن بدن بین نول و زمین و عبور جریان مدار از بدن. 
4) تماس با بدنه برق­دار شده دستگاه­ها. 
5) تخلیه بارهای الکتریکی ذخیره شده در دستگاه­های برقی در زمان خاموش بودن آنها (اثر خازنی دستگاه­. 
6) ایجاد اختلاف ولتاژ بین دو قسمت از بدن. 

میزان خطر و احتمال وقوع آن را بر حسب مسیر جریان برق

مسیر جریان

میزان خطر مرگ

احتمال وقوع

از سر به اندام­های دیگر

خیلی زیاد (مرگبار)

خیلی کم

از یک دست به دست دیگر

زیاد

متوسط

از دست به پا

خیلی زیاد

زیاد

از یک پا به یک دست

کم

کم

مقاومت بر حسب اهم / اجزای بدن 

ادامه مطلب


نوع مطلب : اصطلاحات برق قدرت، 
برچسب ها : برق قدرت، برق قدرت خرم اباد، مهرابی، محرابی، برق صنعتی، قنی حرفه ای خرم اباد، صنعتی خرم اباد،
لینک های مرتبط :
یکشنبه 17 آبان 1394 :: نویسنده : محسن مهرابى
چکیده:
در این قسمت از سایت تک شو باز هم قصد داریم به معرفی اختراعات و نو آوری های جالب دنیای تکنولوژی بپردازیم.اختراعاتی که در نوع خود می توانند منحصر به فرد و جالب باشند.
جدیدترین اختراعات روز (2) + عکس

 

 

 

 

 

عینک آفتابی ضد گلوله !!!

 


    این عینک آفتابی یک عینک معمولی نیست، بلکه یک عینک ضد گلوله واقعی است.

    این عینک ژاپنی جزو JSDF به حساب می آید. با وجود اینکه شیشه این عینک تنها 2 میلی متر ضخامت دارد، به راحتی می تواند فشار وارده یک جسم 500 گرمی را که از ارتفاع یک متری افتاده، تحمل کند.

    همچنین ضربه جسمی تا قطر 6.55 میلی متر، که با سرعتی حدود 170 کیلومتر بر ساعت به آن برخورد کند، حتی نمی تواند شیشه آن را ترک بیاندازد.

 

 

    قیمت این عینک سبک (27-35 گرم) و مقاوم در برابر ضربه، 317 دلار است که فکر می کنم ارزشش را داشته باشد.

 

 

چراغ خواب خواب آور

     مطالعات نشان می دهد که 64 درصد از افراد در هفته یک شب از داشتن خوابی آرام و عمیق محروم هستند.

    آنچه که در تصویر مشاهده می کنید یک چراغ خواب خواب آور است. این چراغ خواب به مدت 30 دقیقه نورش را به صورت یک حرکت دورانی خاص به سقف اتاق می تاباند. دنبال کردن حرکت نور با چشمان، ذهن و فکر را آرام کرده و به تمرکز گرفتن بر روی خواب کمک می کند. در این مدت زمان شما به خوابی آرام و عمیق فرو می روید و چراغ خواب به صورت اتوماتیک پس از نیم ساعت خاموش خواهد شد.

 
    در واقع این چراغ خواب از طریق هیپنوتیزم ذهن، مسیر طبیعی فکر و بدن را تا رسیدن به آستانه خواب عمیق هموارتر می کند.


    استفاده از این چراغ خواب می تواند تا حدی به افرادی که دچار اختلالات خواب هستند، کمک کند. این چراغ خواب با قیمت 185.95 دلار به فروش می رسد.

 

 

بشقاب برش کیک دقیق

 

 

شاید شما هم با من هم عقیده باشید. وجود یک کیک خامه ای و شکلاتی در هر جشن و مراسم مانند تولد از واجبات است. امروز با یک گجت الکترونیکی آشنا می شوید تا برش کیک های خود را دقیق و آسانتر انجام داده و با تکنولوژی روز هم قدم شوید.
آنچه که در تصویر مشاهده می کنید ظرفی مخصوص برش کیک است. این ظرف که Deni4100 نام دارد تنها با 4 عدد باتری قلمی روشن می شود. کافی است که کیک دایره ای شکل خود را پس از طبخ در این ظرف سرو کرده و آن را روشن کنید.

 


در ابتدا این جا کیکی از شما تعداد قطعات مد نظرتان را که باید عددی بین 2 تا 12 باشد سوال می کند. پس از وارد کردن تعداد قطعات دلخواه، راهنمای برش کیک که شامل مجموعه ای از چراغ های LED در حاشیه ظرف است روشن شده و محل برش کیک را به شما نشان می دهد.
همچنین می توانید با فشار دادن دکمه مربوط به موزیک آن، ملودی مخصوص تولد را که در حافظه این ظرف ذخیره شده پخش کنید.
این ظرف برای برش زدن انواع کیکها و شیرینیها و همچنین پیتزاها با حداکثر دایره ای به قطر 30 سانتیمتر مفید است و با قیمت 39.66$ در بازار به فروش می رسد.

 

 

کتری موزیکال

 

 

احتمالاً تا به حال کتری های سوت داری که با جوش آمدن آب شروع به سوت زدن می کنند دیده اید؛ فشاری که بخار آب به لوله (یا در) کتری می آورد، صدایی ثابت و در بعضی موارد آزار دهنده بوجود می آورد که به نظر من خوشایند نیست.
اما آقای نائوکی کاواموتو به جای بوق کتری یک فلوت کار گذاشته که با جوش آمدن آب، می تواند یک نت خاص اجرا را کند.
به این ترتیب در صورتیکه نت سوت کتری شما برایتان آزاردهنده است، می توانید نتی که برایتان آرامش بخش تر است، انتخاب کنید و با آسودگی سراغ کتری در حال جوش خود بروید.

 

 


کلاه نشان دهنده وضعیت
شبکه‌های بی سیم
 
 
 
 
اگر شما هم یک گیک باشید و بخواهید بطور دائم با گجت هایتان برخط باشید، مجبورید قدم به قدم لپ‌تاپ یا موبایلتان را بیرون بیاورید و چک کنید که جایی که در آن ایستاده‌اید وای فای دارد یا نه؟
این کلاه با نمایشگری که دارد می‌تواند در هر لحظه قدرت شبکه‌های وای فای 802.11b/g را بسنجد و به همه اعلام کند. البته خودتان برای دیدن قدرت شبکه، یا باید در آینه نگاه کنید یا کلاه را از سرتان بردارید ولی این مهم نیست چون وقتی دیدید که همه به شما نگاه کردند و سراغ لپ‌تاپ‌هایشان رفتند، شما هم می‌توانید لپ‌تاپتان را بیرون بیاورید.
 
 
 

همه گجت هایتان را باهم شارژ کنید

 

با این دستگاه می توانید همه گجت های خود را بدون نیاز به هیچ سیم و تبدیلی شارژ کنید و برای این کار فقط لازم است گجت مربوطه را روی این دستگاه و شارژر مربوطه اش قرار دهید و منتظر بمانید تا کاملاً شارژ شود.

دیگر نه لزومی به همراه داشتن و استفاده از شارژر مخصوصِ ِهر کدام از گجت هایتان دارید و نه به مبدل های مختلف برای قابل استفاده کردن بعضی از شارژرهایتان برای گجت های دیگر، نیاز خواهید داشت، چون مبدل همه شارژرها روی این وسیله تعبیه شده است.
همانطور که در تصویر هم مشاهده میکنید، چهار اتصال شارژ استاندارد توسط این دستگاه پشتیبانی میشوند که به این ترتیب برای شارژ گوشی های نوکیا و سونی اریکسون، آی پاد، پی.اس.پی ها و همچنین دستگاه هایی مثل دوربین ها و MP3 پلیرها که که شارژر مینی یو.اس.بی دارند، مشکلی نخواهید داشت.
البته قیمت 69.95 پوندی آن هم به اندازه قابلیت این وسیله جالب و قابل بحث است.

 

 

 

به این میگن یک هدست همه چی تموم! سیم لازم نداره چون با بلوتوث کار میکنه و با انرژی خورشیدی هم شارژ میشه! پس فقط راه بروید و از آهنگ های مورد علاقه تان لذت ببرید!

 

 

واقعا تصورش سخته که ملکه انگلستان این نیتندوی طلا را برای بازی سفارش داده باشه!

 

 

 

این رادیو فقط به درد آن هایی میخوره که از میخوان از به شبکه های رادیویی اینترنتی گوش بدن! در واقع با این رادیو Wireless میتوان به اینترنت متصل شد و به ایستگاه های رادیویی سراسر دنیا گوش سپرد.

 

 

 

اگر شما هم فکر میکنید صداتون واسه خواندن خوبه پس این وسیله بکارتون میاد. کافیه دستگاه پخش موسیقیتون را در محل مناسب قرار بدید و از طریق میکروفون بزنید زیر آواز!

 

 

 

شیر آب جدید با امکانی بسیار جالب! (+عکس)

 

 

مخلوط کردن آب سرد و گرم تا رسیدن به دمایی متعادل برای شستن ظرف و یا دوش گرفتن همیشه باعث اتلاف بیهوده آب می‌شود. اما در یک ابتکار جالب از شرکت Ihouse شیر آب هوشمندی طراحی شده که به تکنولوژی تشخیص چهره افراد مجهز است.
این شیر آب هوشمند به اسمارت فاست معروف است. کافی است که تنها یک مرتبه دما و فشار آب مد نظرتان را به عنوان تنظیمات اولیه به سیستم عامل این شیر وارد کنید. پس از آن هر زمان که چهره شما در مقابل این شیر آب قرار گرفت آبی با درجه حرارت و فشار مد نظر شما از آن جاری خواهد شد.

 

 

تنظیم دما و فشار آبی که از طریق هر شخص برایش تعریف می‌شود با یک مشخصه رنگی مربوط به یک چراغ LED نیز بیان می‌شود. از طریق صفحه نمایشگر تمام لمسی 2.8 اینچی نیز می‌توانید به اطلاعاتی نظیر زمان, تاریخ و درجه حرارت محیط نیز دست یابید.
با وجود تمامی جذابیت و ظرافتی که در طراحی این محصول به چشم می‌خورد هنوز خبری از قیمت و زمان ورود این محصول به بازار به چشم نمی‌خورد . اما به گفته طراحان کیفیت این طرح می‌تواند تا اختصاص دادن یک رایحه خاص به هر درجه حرارت و فشاری از آب نیز ارتقا یابد.

 

 

با دوچرخه هوندا راه رفتن را بدون خستگی تجربه کنید

 

 

تقریبا تا کنون هیچ شرکتی نتوانسته در ساخت گجت های مربوط به حرکت و حمل و نقل به پای شرکت هوندا برسد. جالب است که در ساخت وسایلش تا آنجا که می تواند به راحتی انسان و سهولت استفاده و تاثیر آن محصول در افزایش کیفیت زندگی افراد توجه می کند.
هدف اصلی هوندا از ساخت این وسیله کمک در راه رفتن به افرادی است که در کار روزانه زیاد راه می روند یا بر اثر بیماریی و ناتوانی قادر به راه رفتن نیستند. این دستگاه از یک عدد صندلی شبیه صندلی دوچرخه ساخته شده که دارای دو عدد بازوی حرکتیست. هر یک از بازوها به کفش فرد بسته شده و با روشن شدنش راه رفتن خیلی راحت تر از قبل امکان پذیر میشود.

این گجت به کمک سنسور ها و اهرم های حرکتی بسیار حساسش احساسی شبیه رکاب زدن دوچرخه را برای افراد ایجاد می کند و با القای این حس در افراد پاها را به گام بر داشتن مجبور میسازد. انعطاف پذیری این دستگاه نیز آنقدر است که با طول گام هر فرد سازگاری داشته و احساس خستگی را برای افراد به دنبال ندارد. به گفته یکی از مهندسین طراح هوندا , با این وسیله استرس و فشار عصبی افراد در زمان ایستادن و قدم زدن از بین می رود و راه رفتن را راحت تر خواهند کرد. این محصول در یکی از کلینیک های طبی ژاپن نیز مورد آزمایش و بررسی قرار گرفته و به زودی به بازار ارایه خواهد شد

 

 

Airpodخودرو ای با سوخت هوای فشرده

 

 

آقای Negro که یکی از بهترین طراحان شرکت MDI محسوب می شوند اعلام میکند که خودرویی طراحی و ساخته اند که با سوخت هوا کار میکند!

 

 

خودرو بامزه ای را که در تصویر مشاهده میکنید Airpod نام دارد که موتور آن به کمک هوای فشرده راه اندازی می شود. ظرفیت این خودرو برای 4 سرنشین در نظر گرفته شده . متا سفانه از ویژگی های فنی مورد استفاده در طراحی این خودرو اطلاعاتی در دسترس نبود اما یک نفر با متر ارتفاعش را اندازه گرفته و اعلام کرده که 1 مترو 60 سانتیمتر ارتفاع دارد. حداکثر سرعت حرکت این خودرو 70 کیلومتر در ساعت خواهد بود و استفاده از آن هیچ گونه خطری از لحاظ آلودگی محیط زیست را تهدید نخواهد کرد.
 
 
 
این شرکت فرانسوی اعلام کرد که از بهار 2009 می توانید نمونه های این خودرو را در خیابانهای پاریس ببینید و اگر دوست داشتید با آنها کورس بگذارید. قیمتش هنوز قطعی نیست اما در یک آمار گیری عجیب خبر دادند که برای طی مسافتی در حدود 62 مایل فقط 2$ هزینه گریبان گیرتان خواهد شد!
نوع مطلب :
برچسب ها : برق خرم اباد، خرم اباد، محسن مهرابی، برق صنعتی خرم اباد، صنعت خرم اباد، دانشجویان دانشگاه ازاد خرم اباد، شرکت توضیع خرم اباد،
لینک های مرتبط :
شنبه 16 آبان 1394 :: نویسنده : محسن مهرابى
ترایاک قطعه ای الکترونیکی است که در صورت فعال‌شدن (تریگر) می‌تواند جریان الکتریکی را در هر دو جهت از خود عبور دهد. ترایاک عملکردی مانند تریستور دارد اما بصورت دو طرفه دارد.

ترایاک را می‌توان دو تریستور مکمل (که یکی توسط آند و دیگری توسط کاتد تریگر می‌شود) مدل کرد که بصورت موازی اما در جهت برعکس به هم متصل شده‌اند و گیت آنها نیز به یکدیگر متصل شده است. ترایاک می‌تواند با ولتاژ مثبت یا منفی که به پایهٔ گیت آن اعمال میشود، تریگر شود. (ولتاژ گیت نسبت به پایهٔ A1 که MT1 نیز خوانده می‌شود سنجیده می‌شود). یا یک پالس فعال‌سازی به پایهٔ گیت، ترایاک به شرایط هدایت می‌رود و تا زمانی که جریان عبوری از حد مشخصی پایین‌تر نیاید در همان شرایط باقی می‌ماند. این جریان مرزی را جریان نگهدارنده می‌گویند. این اتفاق می‌تواند در انتهای هر نیم سیکل از یک جریان متناوب (مانند برق شهر) رخ دهد. این خاصیت باعث شده است که ترایاک یک سوئیچ پراستفاده در مدارات AC شود که می‌توان با آن جریانهای الکتریکی بسیار بالا را توسط یک جریان ضعیف کنترل کرد. بعلاوه، با اعمال پالس در یک نقطهٔ خاص کنترل شده، می‌توان درصد جریان عبوری از بار را تحت کنترل درآورد که به این تکنیک کنترل فاز می‌گویند.

بر خلاف دیاک، در ترایاک‌ها پایه‌های آند ۱ و آند ۲ با هم تفاوت دارند و جهت قرارگرفتن آن‌ها در مدار مهم است

طرز کار

ترایاک‌ها به چهار روش فعال می‌شوند که به این روش‌ها درجهٔ حساسیت ترایاک می‌گویند. درجهٔ حساسیت اول بهترین روش برای فعال‌کردن ترایاک است و بهتر است از درجهٔ حساسیت چهارم استفاده نشود. در درجهٔ حسایست اول آند ۲ نسبت به آند ۱ ولتاژ مثبت دارد و گیت با اعمال پالس مثبت نسبت به آند ۱ تحریک می‌شود. در درجهٔ حساسیت دوم آند ۱ از آند ۲ مثبت‌تر است و گیت با ولتاژی پایین‌تر از آند ۱ تحریک منفی می‌شود. در درجهٔ حساسیت سوم آند ۲ مثبت‌تر از آند ۱ است و آند ۱ نیز نسبت به گیت مثبت است (گیت تحریک منفی می‌شود). در درجهٔ حساسیت چهارم آند ۱ از آند ۲ ولتاژ مثبت‌تری دارد و گیت با ولتاژ مثبت نسبت به آند ۱ تحریک می‌شود

نوع مطلب :
برچسب ها : برق صنعتی خرم اباد، صنعتی خرم اباد، خرم اباد، مهرابی، دانشجویان دانشگاه ازاد، دانشگاه ازاد خرم اباد، برق صنعتی،
لینک های مرتبط :
جمعه 15 آبان 1394 :: نویسنده : محسن مهرابى
امروز جزوه ریاضی ۲ رو براتون گذاشتم خیلی عالی استفاده کنید


برای دانلود کلیک کنید                 دانلود" target="" title="دانلود">              
نوع مطلب :
برچسب ها : ریاضی ۲، دانلود کتاب ریاضی ۲، ریاضی عمومی، ریاضی دانشگاه ازاد، برق صنعتی، یرق صنعتی خرم اباد، خرم اباد،
لینک های مرتبط :
جمعه 15 آبان 1394 :: نویسنده : محسن مهرابى
سرویس صنعت برق نیوز: هوشنگ بازوند در جلسه شورای گفت‎وگوی دولت با بخش خصوصی، افزود: شورای گفت‎وگوی دولت با بخش خصوصی قوی‎ترین و مهم‎ترین شورایی است که در استان تشکیل شده است.
 
وی با بیان اینکه اگر به دنبال توسعه استان هستیم باید بخش خصوصی جذب شود چراکه با تسهیلات دولتی نمی‎توان به توسعه رسید، اظهارکرد: با پول مردم و بخش خصوصی توسعه رخ می‎دهد و باید در این باره تلاش کنیم تا بخش خصوصی حضوری فعال‎تر داشته باشد.
 
استاندار لرستان ادامه داد: برای سال 94 برنامه‎ای تدوین شود که حضور بخش خصوصی فعال‎تر باشد و اگر قرار است توسعه‎ای صورت گیرد و سرمایه‎گذاری حضور یابد باید به حرف بخش خصوصی گوش داد و اجازه دهیم بخش خصوصی حرف بزند.
 
بازوند بیان‌کرد: در کارگروه گردشگری تصویب شد که صدور جوازها یک روزه انجام شود و روی موافقت نامه‎های اصولی شرایطی را برای سرمایه‎گذار مهیا کنیم.
 
وی از حل وضعیت نیروگاه 1000 مگاواتی خرم‎آباد خبر داد و گفت: با سعیدکیا مدیرعامل بنیاد مستضعفان موضوع مطرح و قرار شد تا پایان بهمن 94 یک نیروگاه 500 مگاواتی توسط بنیاد مستضعفان راه‎اندازی و یک نیروگاه 500 مگاواتی نیز در نورآباد توسط قرارگاه خاتم‎الانبیاء ایجاد شود.
 
استاندار لرستان با بیان اینکه خیلی از مشکلات کارخانه سیمان اگرچه نهایی نشده اما حل شده‎اند، اضافه‌کرد: اولین محموله کارخانه سیمان طی چند روز آینده وارد خرم‎آباد می‎شود، این محموله حدود پنج سال در گمرک مانده بود.
 
بازوند اظهارکرد: باید کیفیت کالاها را به جایی برسانیم که قابل رقابت با سایر کالاها باشد و واحدهای تولیدی این مهم را مدنظر قرار دهند.
نوع مطلب :
برچسب ها : برق صنعتی خرم اباد، صنعتی خرم اباد، خرم اباد، مهرابی، دانشجویان دانشگاه ازاد، دانشگاه ازاد خرم اباد، برق صنعتی،
لینک های مرتبط :
پنجشنبه 14 آبان 1394 :: نویسنده : محسن مهرابى
به گزارش "برق نیوز" یکی از مشکلاتی که ممکن است در طول مدت بهره ­برداری برای ترانسفورماتورهای قدرت رخ دهد، خطای اتصال کوتاه سیم­ پیچی­ها می­باشد. در هنگام خطای اتصال کوتاه سیم ­پیچ، جریان خطا با توجه به شدت اتصال کوتاه تغییر می­نماید.

در این مقاله روشی جدید برای شبیه­ سازی و تشخیص خطای داخلی سیم­ پیچ ترانسفورماتور ارائه شده است. با توجه به تغییرات بوجود آمده در جریان خط و تحلیل مولفه ­های متقارن (توالی­های مثبت، منفی و صفر) الگوریتم ساده و دقیقی بدست می­آید که می­توان از آن برای شبیه ­سازی خطای داخلی سیم ­پیچ ترانسفورماتور استفاده نمود.

از طرفی از اطلاعات بدست آمده در شبیه­سازی، جهت تعیین میزان صدمه­ دیدگی سیم­ پیچ استفاده شده است. این الگوریتم برای خطاهای سبک و سنگین ارائه و به کمک نرم­افزار MATLAB شبیه ­سازی گردیده بطوریکه در آن شاخص خطای سبک به تغییرات الکتریکی و شاخص خطای سنگین به تغییرات مغناطیسی، ناشی از خطا در سیم ­پیچ بستگی دارند.

با توجه به سادگی این روش برخلاف دیگر روش­ها، مقدار جریان عبوری از اتصال کوتاه سیم­ پیچ صدمه­ دیده، همچنین تغییرات جریان و میزان و شدت آسیب­ دیدگی سیم­ پیچ، به راحتی و با دقت مناسب بدست می­آید.


در این پژوهش نتایج زیر حاصل گردیده است:

یکی از عیوب داخلی ترانسفورماتورها که در مدت بهره­­برداری ممکن است رخ دهد خطای اتصال کوتاه حلقه به حلقه در سیم­ پیچ­ها می­باشد. لذا لازم است به نحوی این خطا در مسایل حفاظتی ترانسفورماتور مد نظر قرار گیرد.

در این مقاله با استخراج جریان فاز ترانسفورماتور نمونه و تحلیل تغییرات مولفه­ های متقارن جریان های فاز و خط مشخص گردید که میزان جریان خطا با توالی منفی جریان خط متناسب است. لذا بر اساس معادلات حاکم، الگوریتم مربوطه، تعیین و مورد شبیه ­سازی قرار گرفته است.

نتایج شبیه ­سازی نشان داده است که در صورت وقوع خطای اتصال کوتاه سیم­ پیچ­ها، جریان توالی منفی در یکی از خطوط افزایش چشمگیر داشته است. این امر می­تواند به عنوان معیاری برای تشخیص مساله باشد.

ضمناً با توجه به مقادیر فرضی در میزان مقاومت یکی از فازهای ترانسفورماتور، درصد خطای تخمینی در اتصال کوتاه سیم­ پیچ­ها با استفاده از الگوریتم ارائه شده که بر اساس جریان­های توالی منفی خط می­باشد، محاسبه گردید که نتیجه نشان از دقت بسیار مناسب الگوریتم می­دهد.

نوع مطلب :
برچسب ها : برق قدرت خرم اباد، برق صنعتی خرم اباد، صنعتی خرم اباد، مهرابی، دانشجویان برق قدرت خرم اباد، برق قدرت، خرم اباد،
لینک های مرتبط :


( کل صفحات : 4 )    1   2   3   4   
صفحات جانبی
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
.navigation li{ display:inline-block; float:right; background: #f5f5f5; border:1px #ccc solid; min-width:100px; padding:5px 0; margin:0 5px; position:relative; }
 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic